Jak wybrać idealny puder do makijażu?

Prawie każda kobieta lubi się malować i robi to regularnie. Bez makijażu, nawet takiego podstawowego wiele z pań nie rusza się nawet, aby wyrzucić śmieci. Istotnym kosmetykiem, bez którego nie można zrobić idealnego makijażu jest puder do twarzy. Ale jak wybrać idealny i gdzie można kupić dobrej jakości kosmetyki?

Jak wybrać puder do makijażu?

Puder powinien przede wszystkim mieć odpowiedni odcień, tak aby pasował do karnacji. Nie może być zbyt ciemny, anie zbyt jasny. Aby sprawdzić odcień skóry, najlepiej jest nałożyć próbkę pudru na nadgarstku lub żuchwie. Należy pamiętać, że puder powinien być o jeden ton jaśniejszy niż podkład. Oczywiście warto zwrócić uwagę do jakiego rodzaju cery jest przeznaczony puder. Czy to normalnej skóry, a może do tłustej? Jest to bardzo ważny parametr, którego nie można pominąć. Warto wybrać osobny puder pod oczy, który jest delikatniejszy i osobny puder do twarzy z oferty Drogerii. No i powinien być to trwały produkt, który nie znika ze skóry w słońcu i wysokiej temperaturze.

Gdzie kupić dobry puder do twarzy?

puder do twarzy

Kosmetyki do makijażu można kupować w sklepach stacjonarnych i drogeriach internetowych. Jeśli puder do makijażu kupujemy pierwszy raz to warto sprawdzić odcień na sobie, więc najlepszą opcją jest pójście do sklepu i wypróbowanie go na sobie. Oczywiście wcale nie trzeba go od razu kupować. Przed zakupem warto porównać ceny w różnych sklepach. W sklepach online produkty bardzo często są tańsze. A i przesyłka od pewnej kwoty jest również darmowa, co pozwala na znaczną oszczędność.