Kosmetyki wegańskie – dlaczego warto je wybierać?

Ludzka skóra, potrafi pochłaniać nawet do 60 procent produktów, które zostały na nią nałożone. Jeżeli kosmetyk stosowany w codziennej pielęgnacji, jest przetworzony, sztuczny i zawiera sporą ilość konserwantów i składników chemicznych – jest potencjalnie szkodliwy nie tylko dla naszej cery, ale także dla stanu naszego zdrowia.

Sporo przedsiębiorstw kosmetycznych testuje skuteczność oferowanych receptur na zwierzętach, które przetrzymuje się w laboratorium i poddaje bolesnym testom – na pewno wbrew woli. Warto zatem zainteresować się kosmetykami wegańskim, takimi jak Phlov Anna Lewandowska. 

Czym są wegańskie kosmetyki?

Wegańskie kosmetyki pielęgnacyjne, wytwarza się bez szkody dla zwierząt. Te, które zostały sprawdzone przez niezależne instytucje, dostają certyfikat Cruelty Free, który stanowi gwarancję braku udziału zwierząt w czasie każdego spośród etapów produkcji kosmetyków.

Dzięki temu wiemy także, iż na przykład kosmetyki Anny Lewandowskiej, nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych, ubocznych produktów o pochodzeniu zwierzęcym, ani też produktów zwierzęcego pochodzenia. 

Wegańskie, czyli tak naprawdę jakie?

Składniki o roślinnym pochodzeniu, zawierają większą liczbę witamin, przeciwutleniaczy i minerałów, które nawilżają i naprawiają naszą skórę. Chociażby kosmetyki Anna Lewandowska, mogą się okazać dużo skuteczniejsze, a przy tym nie spowodować podrażnień i alergii na skórze. Na szczęście świadomość osób będących nowoczesnymi konsumentami wzrasta i wiele z nich, decyduje się na zmianę kosmetyków i swoich przyzwyczajeń. 

Kosmetyki Phlov dostępne na stronie Drogeria.pl.