Czym są odżywki emolientowe? Czy warto ich używać?

Włosy są bez wątpienia jedną z najważniejszych części wyglądu zewnętrznego, a niektórzy poświęcają masę czasu, aby zachować je w jak najlepszej kondycji. Świadoma pielęgnacja włosów potrafi bowiem przynosić naprawdę widoczne zmiany i zaskakujące efekty, jednak aby się jej podjąć nie można polegać jedynie na szamponie do włosów i dobrej szczotce. Jednym z najbardziej koniecznych produktów pielęgnacyjnych wydaje się tutaj być odżywka emolientowa – co to takiego? Kto powinien jej używać i jakich efektów można się spodziewać?

Odżywki emolientowe ochroną dla wszystkich włosów

Odżywki emolientowe bardzo trudno jest odróżnić w sklepach od innych tego typu specyfików bez dokładnej analizy składu, ponieważ praktycznie każda odżywka zawiera w sobie emolienty na włosy. Jednak aby odżywkę można było nazwać emolientową, musi być bogata w tego typu substancje. Czym z kolei są emolienty? Są to wszystkie substancje, które natłuszczają, wygładzają i zmiękczają włosy. Mowa tu głównie o wszelkiego rodzaju naturalnych olejach, woskach i masłach.

Po co właściwie używać odżywek emolientowych?

Odżywki bogate w emolienty stanowią swego rodzaju osłonę włosów, która chroni je przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mowa tu chociażby o świetle słonecznym, wysokich temperaturach, czy uszkodzeniach mechanicznych. Oczywiście same w sobie również są źródłem składników odżywczych, poprawiających jakość włosów, jednak ich głównym celem bez wątpienia jest ochrona fryzury i utrzymanie efektów zapewnianych przez inne kosmetyki pielęgnacyjne.

Kto powinien zdecydować się na odżywkę emolientową?

Oczywiście eksperci radzą, aby każdy stosował taką ochronę włosów. W szczególności powinny jednak ją rozważyć osoby o włosach bardzo wrażliwych, uszkodzonych lub w inny sposób narażonych na zniszczenie. Dobrze też aby emolienty na włosy znalazły się w łazience osób z kręconymi włosami, ponieważ nie od dziś wiadomo, że o taką fryzurę znacznie trudniej zadbać. Używanie odżywki emolientowej na pewno nikomu nie zaszkodzi, a z pewnością można dzięki niej wiele zyskać (znajdziesz ją pod linkiem: https://www.cocolita.pl/odzywki-emolientowe).