Moc suchych olejków Nuxe

Wspaniałe właściwości olejków znane były już wieki temu. Pozyskiwano je z roślin i stosowano do pielęgnacji ciała, włosów, masaży, ochrony przed insektami, czy też do celów rytualnych. W dzisiejszych czasach posiadamy kompendium wiedzy na temat zdrowotnych i upiększających właściwości olejków. Nic więc dziwnego, że są tak powszechnie stosowane.

Suchy olejek – co to takiego?

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo pożyteczne są dla skóry i włosów olejki pozyskiwane z roślin, pestek i warzyw. Jednak wiele pań rezygnuje z ich stosowania ze względu na tłustą konsystencję i niekomfortową powłokę, która zostaje na skórze po ich użyciu. Naprzeciw wymaganiom kobiet wychodzą firmy, które w swojej ofercie mają tak zwane suche olejki. Ale na czym polega ich fenomen? Otóż formuła suchego olejku oparta jest na połączeniu tradycyjnych olejków pielęgnacyjnych. Jednak dodatek suchych emolientów sprawia, że oleista konsystencja zmienia się, nie zostawiając na ciele lepkiej warstwy. Nuxe Huile Prodigieuse jest świetną propozycją dla kobiet, które doceniają wspaniałe właściwości olejków, ale jednak wolą wybrać lżejszą formułę.

Zastosowanie suchego olejku

Nuxe suchy olejek tutaj przeznaczony jest do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów. Możemy wykorzystać go do olejowania włosów, demakijażu, zabezpieczenia końcówek włosów przed użyciem prostownicy, nawilżenia i odżywienia skóry, masażu i wielu innych rytuałów pielęgnacyjnych.

nuxe suchy olejek

Składniki zawarte w suchym olejeku Nuxe

Olejki Nuxe składają się z 98,1% składników naturalnych. To bogactwo witamin i minerałów potrzebnych naszej skórze. Zostało w nich zawarte aż siedem szlachetnych olejków:

– przeciwstarzeniowy olejek Tsubaki

– kojący olejek migdałowy

– odżywczy olejek makadamia

– nawilżający olejek z kamelii

– wygładzający olejek z ogórecznika

– łagodzący olejek z orzechów

– przeciwstarzeniowy olejek arganowy

Natura daje nam całe bogactwo roślinnych składników odżywczych i regenerujących naszą skórę. Olejki naturalne to źródło pięknej i zadbanej cery. Nowoczesna technologia umożliwia przetworzenie ich konsystencji w bardziej przystępną formułę. To sprawia, że z dobrodziejstw olejków może korzystać każdy.