Olejek arganowy, do czego warto go wykorzystać?

Olej arganowy jest doskonałym środkiem głęboko nawilżającym i natłuszczającym. Kiedy zakupimy olej arganowy w pełni naturalny, to zyskamy kosmetyk, który sprawdzi się nie tylko do wielu zadań, ale także będziemy mogli wykorzystać go do wielu części znajdujących się na twarzy, ciele, a także na włosy. Jest to bardzo ważne, kiedy poszukujemy produktu doskonale nawilżającego, sprawdzającego się cały rok, a także działającego silnie i zapewniającego widoczne efekty już po pierwszym wykorzystaniu.

Olejek arganowy do twarzy, czy się sprawdza?

Olejek arganowy do twarzy sprawdzi się w przypadku skóry suchej, a także nadmiernie odwodnionej. Jeśli chodzi o skórę mieszaną, a także tłustą, to musimy bardzo uważać z zastosowaniem produktu, bo jest on nie tylko nawilżający, ale także nadmiernie natłuszczający. W przypadku cer tłustych warto stosować go w niewielkiej ilości na twarz, a także pilnować, aby nie było to zbyt często. Tylko tak nie narazimy się na łojotok skórny, z którym będzie nam bardzo ciężko sobie poradzić.

Zaopatrując się w olejek arganowy, warto sprawdzić, czy dany produkt jest w 100% naturalny i niezawierający tym samym silikonów i innych szkodliwych dla skóry i włosów składników. Tylko taki olejek będzie działał doskonale na twarz, ciało, a także włosy.

olejek arganowy do twarzy w butelce z pipetką

Olej arganowy do włosów, czy warto?

Kiedy kupujemy olej arganowy do włosów, to możemy wykorzystywać go na wiele różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest olejowanie włosów, które polega na nanoszeniu dużej ilości środka na włosy przed myciem, aby w późniejszym okresie zmyć go w całości. Zabieg sprawia, że mamy szansę głęboko nawilżyć włosy na całej długości, co doskonale sprawdza się w przypadku kosmyków nadmiernie zniszczonych, przesuszonych, a także wysokoporowatych, które nie wyglądają tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Kolejnym sposobem, który doskonale sprawdzi się, jeśli chodzi o zastosowanie oleju arganowego, jest nanoszenie go na końcówki włosów. To bowiem one narażone są nadmiernie na uszkodzenie, a także przesuszenie i olej arganowy w tym przypadku będzie działał jako serum na końcówki.