Krem Alantan – na szczególnie ciężkie problemy skórne u dorosłych i niemowląt

krem alantan

Witamina A ma wyjątkowe znaczenie dla ludzkiego organizmu. Pozytywnie wpływa między innymi na układ odpornościowy, stan skóry, chroni przed wirusami i bakteriami. Jej niedobór może być bardzo groźny, dlatego warto spożywać produkty z dużą zawartością tego składnika, jednak równie popularne są preparaty z witaminą A do stosowania na skórę, np. krem Alantan.

Witamina A – wpływ na skórę

Bierze ona udział w bardzo wielu procesach zachodzących w organizmie, w tym między innymi utrzymuje prawidłowy stan skóry, regeneruje ją, odżywia i wzmacnia. Jest więc bardzo często składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry. Stosowanie kremu z witaminą A wpływa na jej prawidłowe nawilżenie, regenerację, gojenie się różnego rodzaju ran, a także zapobiega pojawieniu się wielu innych problemów skórnych. W sklepach i aptekach dostępne są bardzo różne preparaty, a niektóre z nich można zakupić w cenie do 10 złotych.

Witamina A i alantoina w kremie Alantan

W maści Alantan z witaminą A oraz kremie znajdują się również inne ważne składniki, które mają dobroczynny wpływ na stan skóry. Przede wszystkim jest to alantoina oraz pantenol. Dzięki nim działanie kremu i maści jest dużo bardziej skuteczne. Krem Alantan z witaminą A sprawia, że znacznie szybciej goją się różnego rodzaju rany, np. odparzenia, a także znika uporczywy świąd i zaczerwienienie wywołane różnymi czynnikami, np. poparzeniami słonecznymi, odparzeniami pieluszkowymi, otarciami itp. Tym samym stosowanie preparatu wpływa także na wytworzenie się właściwej bariery ochronnej skóry.

Nawilżona i gładka skóra

Krem z witaminą A daje bardzo dobre efekty. Skóra jest lepiej nawilżona, bardziej gładka i miękka. Poprawia się jej koloryt oraz elastyczność. W przypadku Alantanu z powodzeniem jest on stosowany zarówno u dorosłych, jak i niemowląt oraz dzieci, które cierpią z powodu pieluszkowego zapalenia skóry. Stosowany miejscowo goi i wygładza miejsca szczególnie przesuszone, podrażnione i swędzące. Dodatkowym akutem jest niski koszt tego produktu leczniczego.