Dlaczego warto wybierać kosmetyki Avene Cleanance Hydra?

Kuracja trądzikowa może prowadzić do nadmiernego przesuszania skóry. Z tego powodu powinna być ona wspierana poprzez stosowanie produktów przywracających odpowiednie nawilżenie skóry, takich jak choćby kosmetyki Avene.

Jakie są przyczyny, formy i metody leczenia trądziku?

Trądzik to jeden z objawów zmian zachodzących w organizmie podczas okresu dojrzewania. Co ważne, jest on związany z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, a rodzaj i zakres zmian skórnych wynika z uwarunkowań osobniczych, jak również jest wynikiem podejmowanego leczenia. Trądzik o lekkim natężeniu w formie zmian łojotokowych i pojedynczych zmian skórnych powinien być leczony preparatami komedolitycznymi oraz antybiotykami stosowanymi miejscowo. Trądzik o średnim nasileniu wymaga podjęcia bardziej zdecydowanych działań, w tym przyjmowania antybiotyków o działaniu ogólnym, zaś w przypadku zaawansowanego trądziku konieczne jest stosowanie izotretynoiny.

Jakie działania powinny wspierać leczenie?

Skuteczność leczenia można podnosić stosując odpowiednie kosmetyki, w tym choćby produkty Avene Cleanance Hydra. Seria seria Avene Cleanance to kosmetyki o działaniu łagodzącym, które zostały specjalnie opracowane dla potrzeb skóry przesuszonej oraz poddawanej farmakologicznej kuracji przeciwtrądzikowej.

kosmetyki Avene - żel oczyszczający Cleanance Hydra

Kosmetyki znajdujące się w serii Avene Cleanance koją i nawilżają skórę, a także działają na nią odżywczo. Efekty te są związane z obecnym w składzie kosmetyków Avene bisabololem, który skutecznie łagodzi zaczerwienienia. Poza tym, wyroby Avene zawierają wodę termalną, która koi podrażnioną skórę oraz składniki odbudowujące naruszony film hydrolipidowy. Tego typu produkty mogą być z powodzeniem stosowane codziennie w przypadku skóry suchej, wrażliwej oraz podrażnionej. Są one również zalecane w celu dokładnego oczyszczania oraz dogłębnej pielęgnacji skóry tłustej. W celu podniesienia skuteczności pielęgnacji warto korzystać z całej serii Avene Cleanance, która obejmuje miedzy innymi oczyszczający żel do skóry tłustej, krem, matujący skórę tonik oraz preparat przeznaczony do stosowania punktowego.